Core Configurator 2.0

Server 2008 võimaldab paigaldust ilma suurema osa graafilise liidese koodita.  Seda kutsutakse Server Core’iks.  See, et kettaruumi kulub 4 korda vähem, on tore, ent see et kogu häälestus tuleb nüüd ise käsurealt ära teha, nii tore enam ei ole.  Siin tuleb appi Core Configurator.  Server 2008 jaoks tuleb kasutada varasemat versiooni, mis on sisuliselt hulk kasutajaliidesega (tekstirežiimis küsimused-vastused, mitte mingi menüüpõhine asi).

Server 2008 R2 jaoks on Core Configurator’il juba palju ilusam liides.  Hunnik Powershelli skripte näitavad, et nad saavad ilusti graafilise kasutajaliidese jooksutamisega hakkama.  Ja häälestaja elu on selle võrra kergem, et ei pea enam Server Core häälestamisel palju aega raiskama.

2 kommentaari “Core Configurator 2.0

  1. Kui jooksutatakse Server 2008 R2’te siis esimeseks ja lihtsamaks konfimiseks võib kasutada ka käsku SCONFIG , mille kohta öeldakse: "dramatically eases server configuration for Windows Server 2008 R2 core deployments"

  2. SConfig on olemas ka Server 2008 jaoks (Hyper-V Server näiteks sisaldab seda). Ent seda saab võrrelda Core Configurator skriptide versiooniga 1.1 . Mõlemad kasutavad VBScript’i ja küsimustel/vastustel põhinevat kasutajaliidest.

Kommenteerimine on suletud.