Kasutajaprofiilide ettevalmistus

Kui me valmistame kasutajatele arvuteid ette ja tahame kasutajatele ka töökeskkonna ette valmistada, siis ka domeeni keskkonnas ei saa päris kõike teha ainult Group Policy abil.  Selle asemel on mõistlikum kohandada Default User profiili.  Teatavasti, kui kasutaja logib arvutisse sisse ning tal ei ole seal kasutajaprofiili, siis talle luuakse uus võttes aluseks Default User profiil.

Minevikus soovitati teha järgmiselt:

  1. luua kasutaja
  2. logida ülalmainitud kasutajaga sisse ning kohadada tema töökeskkond selliseks, nagu tulevikus soovitatakse
  3. logida kasutajaga välja ning administraatori õigustes kopeerida vastloodud profiil Default User profiiliks

Tegelikult toob ülalmainitud protseduur endaga kaasa hulga probleeme ning Microsoft lõpetas nimetatud protseduuri toe alastes Windows XP-st.  Ent kasutajaprofiili kopeerimise funktsioon jäi kasutajaliidesesse alles.

Alates Windows XP SP2-st muudeti Minisetup protseduuri nii, et selle jooksul saab kopeerida lokaalse administraatori kasutajaprofiili muudatused Default User profiili.  Selleks tuleb SysPrep’i vastuste faili lisada vajalikud korraldused, mis on dokumenteeritud KB artiklites 959753 (XP, Vista, Server 2003/2008) ja 973289 (Windows 7).

Kõige jaoks, mida nii paika sättida ei saa, on olemas teised meetodid (nagu näiteks Gropu Policy ja skriptid) ning neid tutvustab oma Michael Murgolo oma Deployment Guys blogi artiklite sarjas.

Advertisements