Remote Desktop Connection Manager (RDCMan)

Microsoft on valmis saanud uue kaugtöölaua kliendiühenduste halduriga RDCMan.  Abiks on see peamiselt inimestele, kellel on palju RDP sessioone, mida sageli on vaja avada.  Või siis samaaegselt kasutada.  Erinevalt kaugtöölaua haldurist, kus on võimalik korraga ühte faili salvestada ainult ühe RDP sessiooni parameetrid, saab siin ühte faili salvestada palju sessioone.  Ning kuna seśsioone on palju, siis saab neid ka grupeerida.

Võiks ju arvata, et mis siin uut on.  Et Windows Serveri haldusriistadega on juba pikemat aega kaasas konsool Remote Desktops.  Ent vahe on selles, et RDCMan ei ole Microsoft Management Console häälestus, vaid eraldi rakendus.  Ning sessioonide salvestamiseks kasutatav failiformaat on XML.

Ülalmainitud gruppide mõte on muuseas ka selles, et grupi sees defineeritud sessioonid võivad oma sessiooni parameetreid (osaliselt või täielikult) pärida grupi käest.  Ning grupp omakorda võib oma parameetrid pärida teise grupi käest (mille sisse ta ise kuulub).

Aga mis siis, kui te juba kasutate mõnda RDP sessioonide haldurit, nagu näiteks RoyalTS, Terminals, visionapp Remote Desktop või Remote Desktop Manager ?  Kui Terminals välja arvata, siis teised on tasulised ning kõik nad kasutavad muuhulgas XML failiformaati oma sessioonide info hoidmiseks.  Seega  saab omale teha skripti, mis ühe rakenduse XML-i konverdib teise rakenduse omaks.

Kasulik on veel teada, et nii Remote Desktop Manager kui ka RDCMan võimaldavad laadida korraga mitut XML faili.

2 kommentaari “Remote Desktop Connection Manager (RDCMan)

  1. Ühks hea ja GPLi all käiv (ja mitte ainult RDP) haldur on mRemote. Tõsiküll, GPL’i alla käib viimane 1.50 versioon, mille nad iseseisvalt välja andsid. Hiljem liituti visionappiga ja uuemad värgid on juba tasulised.

  2. Kahjuks ei arenda keegi enam mRemote’t edasi. Rakenduse autor ja visionApp tegid kokkuleppe, mille tulemusel on mRemote nüüd osa visionapp Remote Desktop rakenduse pakist.

Kommenteerimine on suletud.