Exchange ja OWA kerge versioon

Lihtsad asjad on ikka need, mis kõige rohkem peavalu valmistavad.  Näiteks kui Sa kasutad Outlook Web Access’i  (2007 või 2010) ning mingist hetkes alates näed ainult kasutajaliidese kerget (piiratud funktsionaalsusega) versiooni, siis tahad Sa tõenäoliselt saada tagasi täisfunktsionaalset liidest.  Ja see ei pruugi õnnestuda, eriti juhul, kui Sa ei tea, kuidas kerge liides peale on tulnud.

Kerget liidest saab sisse lülitada kolme moodi:

  1. sisselogimise vormilt.  Sel juhul töötab kerge liides kuni väljalogimiseni.  Ja järgmisel sisselogimisel saab jälle valida, et kerge liides või täisfunktsionaalsus.
  2. Nägemisprobleemide hõlbustusvahendi sisselülitamisel.  Sel juhul jääb kerge liides aktiveerituks, kuni nägemisprobleemide hõlubustusvahend välja lülitada.
  3. kasutades OWA-d vähem toetatud veelilehitsejaga (Exchange 2007 veelilehitsejate nimekiri, Exchange 2010 veebilehitsejate nimekiri).  Sel juhul on kerge versioon automaatselt sees ning seda ei saa välja lülutada.

Neist teisel juhul (eriti, kui mitte teada selle seotusest kerge liidesega) tekib õigustatud küsimus, et miks kerge liides kogu aeg peal on.  Või et kuidas seda maha saab.  Juhendi sisselülitamiseks Exchange 2010 puhul leiab siit, väljalülitamiseks tuleb mainitud valik lihtsalt tühistada.  Exchange 2007 puhul on suvandite liides natuke teistsuguse väljanägemisega (Sätted | Üldine asemel on kohe Üldsätted), ent eelpool mainitud juhend peaks aitama ka sel puhul.