Exchange ja Mac meiliklient

Probleem, mis on tõenäoliselt teada kõikidele Mac’i kasutajatele, kelle postkast on Exchange 2010 serveris ja kes püüavad saata kirju piisavalt suurte manustega (~10 MB või suuremad).  Isegi nii tuntud, et levivad legendid selle kohta, et antud koosluse puhul ei saagi nii suuri manuseid saata.

Probleem ise avaldub selliselt, et kui Mac-i meilikliendist püüda saata meili, mille maht (koos manustega) ületab 10 MB, siis kirja serverisse postitamise asemel saab meiliklient veateate.  Probleem esineb nende meiliklientidega, mis suhtlevad Exchange serveriga üle EWS (Exchange Web Services) teenuse. Tegelikult peaks sama probleem esinema ka telefonidel ja muudel sarnastel seadmetel.

Lahendus on tegelikult väga lihtne ja töötab enam-vähem sarnaselt Exchange 2013/2010 peal.

Exchange Serveris kus töötab CAS roll, on EWS-i kaustas (2010 jaoks vaikimisi c:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V14\ClientAccess\exchweb\ews) fail WEB.CONFIG .  Selles tuleb teha mõned muudatused:

 1. leida üles element
  <requestLimits maxAllowedContentLength="13600000" />
  

  ja muuta number nii suureks, kui on maksimaalne lubatud kirja suurus.  Ülaltoodud number on baitides ning vaikeväärtus on ~10 MB

 2. leida üles element
  <binding name="EWSHttpsBinding">
    <httpsTransport maxReceivedMessageSize="13600000" …>
  

  ning muuta ka siin number piisavalt suureks.  Ka see number on baitides ning vaikimisi väärtus on ~10 MB.  Võimalik, et seda numbrit polegi vaja muuta.  Exchange 2013 puhul võib seda atribuuti esineda mitu korda.

 3. Exchange 2010 puhul leia üles element
  <httpRuntime maxRequestLength="2097151" />
  

  ning veenduda, et ülaltoodud number on piisavalt suur.  See number on kilobaitides (KB).

Sama liigutus tuleb teha kõikides CAS rolli serverites.

Täpsemalt saab lugeda Microsofti veebist.

Exchange 2007 puhul on asi keerulisem. Nimelt töötab Exchange 2007 ka Windows Server 2003 peal ja seal on IIS-i häälestus osaliselt metabaasis. Seetõttu pole kahte esimest parameetrit failis WEB.CONFIG . Loodetavasti leian ma mingi aja jooksul üles, et kus ja mis nimega need IIS6-s on …