Powershell 7 RC2

Eelmine nädal toimus Powershell Community Call ja selle käigus teatati, et tuleb välja Powershell 7 Release Candidate 2. Ja sellega seoses nihutati lõpliku versiooni tähtaeg veebruarisse.

Powershell Release Candidate (sealhulgas ka RC2) on toetatud versioon, mis tähendab et probleemide korral saab pöörduda Microsofti toe poole.

Microsoft soovitab tungivalt juba praegu proovida, et kas kõik Windows Powershelli all töötav jookseb ka Powershell 7 all. Ja kui on midagi, mis ei lase uue versiooni peale üle minna, siis peaks sellest kindlasti teatama.

Praeguseks on kindel et üleminek tuleb korraldada käsitsi. Powershell 7 käivituv programm on pwsh.exe, mitte powershell.exe, seega tuleb kõik automaatikad üle vaadata ja ära muuta. Lisaks tuleb arvestada, et kuna .NET Core on siiski natuke erinev .NET Framework’ist, siis ei pruugi kõik asjad tööle jääda.

Samuti on soovitav viia Powershelli kaugühendused WinRM protokollilt üle SSH protokollile. See omakorda vajab, et masinatesse lisataks OpenSSH või mõni muu SSH protokolli oskav komponent. Windows 10 1809/Server 2019-ga tuleb OpenSSH kaasa, aga vanematele OS-idele tuleb see eraldi alla laadida ja käsitsi lisada. Ja häälestada tuleb SSH Serverit ikka, ning esialgu tuleb seda teha suht käsitsi.

Powershell 7 lisamine Windowsile jääb esialgu ka suhteliselt käsitööks. On olemas .MSI või .MSIX pakk ja miskis tulevikus ilmub Powershell 7 ka Microsoft Store keskkonda. Versioon 7.1 ajaks saab ehk midagi automaatsemat, aga kindel veel ei ole.

Muuhulgas oli Community Call’i ajal juttu ka Powershelli järgmisest versioonist. See on siis versioon 7.1 ja see saab seotud .NET 5 valmis saamise ajaga (praegu plaanis November 2020). Ja edaspidi saavadki Powershelli uued versioonid välja tulema koos uue .NET versioonga (ehk siis korra aastas) ning nende toe tingimused vastavad .NET versiooni toele.

One thought on “Powershell 7 RC2

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s